Dagen efter… Boksläpp!

Ett stort TACK till alla gäster som besökte vårt BOKSLÄPP den 17 december. Vi är så glada för att så många tog sig tid i och tittade in på Bergslagsteatern. Vi tror att ca 200 besökare kom och gick under dagen. Glöggrytorna gick verkligen inte på sparlåga! Barnboken om Familjen Is i Kris fick en jättefin dramatisk presentation av Martin, Linnea, Agnes, Emma, Amanda och Fredrika från Bergslagsteaterns barngrupp. Tack snälla ni!

Idag har jag, Björn, Karlsson och Benny dammsugit och snyggat till hela teatern efter oss. Därefter satte Karlsson och Benny fart till sin lilla stuga som de inte har haft tid att pynta förrän nu när allt är över. Titta vad fint stjärnan brinner!

Nu blir det No Ton här på bloggen ett tag eftersom även undertecknad ska pynta. Men böcker och skivor kan självklart fortfarande beställas! Från och med måndag 18 dec finns dessutom böckerna på bokhandeln i Avesta. God Jul och Gott Nytt År önskar Anna, Björn, Karlsson och Benny.

Lämna en kommentar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.

Rulla till toppen